Horní sbor Vsetín


Leden

Po Út St Čt So Ne
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031
2019

Verš na dnešní den

Biblický citát na dnešní den
Tvůj zákon je v mém nitru. (Žl 40,9)

Výběr z fotogalerie

FotoGalerie

Poslední příspěvky

Hravá rodinná neděle
Hravá rodinná neděle

Ahoj, zveme Vás na herní odpoledne 6. 1. 2018 u nás ve sborovém domě Horníh...

Společný silvestr na faře 2018/2019
Přednáška P. Hoška: Stoletá církev
Mikulášské kutění 2018
Mikulášské kutění 2018

ak je za námi další povedené odpoledne s dětmi, jejich rodiči, pomocníky, č...

Mikuláš
Mikuláš

Ahoj, zveme tě opět po roce na setkání s kamarády, společné povídaní, vyráb...

Kdo uteče, vyhraje?
Kdo uteče, vyhraje?

Je to už pár let zpět, co v našem sboru vznikly, z touhy po dalším než jen ...

Artko – Festival UNITED 2018
Artko – Festival UNITED 2018

Zajímá tě hudba, tanec, malba a další umění v církvi nebo mimo ni? Pak práv...

Rozloučení s bratrem Smetanou
Rozloučení s bratrem Smetanou

Vážení a milí, posíláme dodatečné sdělení pro ty, kdo nebyli osobně přítom...

Večerní kostel
Večerní kostel

Zveme vás na večerní kostel od 17.45 do 19.15...

Potáborové setkání větších i menších dětí v Liptáte
Potáborové setkání větších i menších dětí v Liptáte

Potáborové setkání větších i menších dětí se uskutečnilo v Liptáte 28.–30. ...

Vyhledat na stránkách

Loading

Drobečková navigace


Stojí za přečtení

Není větr, jako větr! Svědectví Ondry Mikuše z Campfestu

Není větr, jako větr! Svědectví Ondry Mikuše z Campfestu

 

O letošních prázdninách jsme byli s mládeží na Slovensku a prvním cílem naší cesty byl Campfest, což je křesťanský hudební festival. Celé mě to nadchlo a oslovilo a když zrovna nehrála nikde žádná dobrá hudba a nebo se mi nechtělo jít poslouchat ani tu špatnou :), tak jsem si zašel na nějaké semináře, které probíhaly skoro pořád jako alternativní program a teď vám řeknu jedno svědectví co jsem na jednom takovém programu zažil.

 

Zrovna jsem si četl program a díval jsem se co se teď bude dít zajímavého, když jsem uviděl seminář na téma: "Dobrorečenie a úskalia prorokov" neboli česky: "Žehnání a úskalí proroků". Řekl jsem si, že to zní hodně zajímavě a že tam půjdu. Nakonec se mnou šly i Pajka s Noemi. Fakt jsem byl zvědavý co to bude, vždyť je to opravdu zajímavé téma. Došli jsme tam a sedli si do první řady. Stáli tam dva přednášející, jeden z nich byl Miro Tóth a ten druhý nevím jak se jmenoval. Program trval asi hodinu,, přesně to už nevím, no a pak ke konci se ten první začal modlit, ale modlil se v jazycích. Bylo to poprvé, co jsem slyšel modlení se v jazycích a teda bylo to hodně silné a byl jsem přímo v úžasu.

 

Miro se začal modlit za to, ať na nás Pán vyleje svého Ducha svatého a ať nám dá své dary. Když se začal modlit, tak v tu ránu se zvedl takový strašný větr, že to nebylo možné. Stan, ve kterém jsme byli, byl poměrně velký a bylo v něm tak 70 lidí. Ten větr s tím stanem ale házel tak, jako by vůbec nebyl zakolíkovaný v zemi. Kdyby si organizátoři neobstoupili stan zevnitř a nedrželi kůly, tak by ho to určitě odneslo. Po celou tu dobu se Miro modlil a teprve až modlitbu ukončil, tak po chvíli ustal i větr.

 

Nyní se opět začal modlit ten druhý, ale ne v jazycích, ale teď už normálně a modlil se za to, aby z nás smyl Pán naše hříchy a aby nás od nich očistil. Když se začal modlit, tak opět začalo, ale tentokrát ne fučet, ale pršet. Stan byl za chvíli plný vody a skoro jsme mohli ven vyplavat, fakt mrtě pršelo a bylo jedno, že jsme byli vevnitř, voda si našla cestu. Opravdu vytrvale pršelo a neustávalo to. Když ale ukončil modlitbu, tak opět po chvíli pršet přestalo.

 

Byl jsem z toho úplně mimo, abych tak řekl a Pajka a Noemi to samé. Po chvíli jsme ze stanu odešli a šli jsme do našich stanů kde jsme přespávali po dobu pobytu na Campfestu.

 

Takový větr a déšť jsem nikdy nezažil! Ne že bych ještě nikdy nezažil vetší, ale jak vím jistě došlo, tentokrát to nebyl větr a déšť :).

 

Ondřej Mikuš

Autor dne 25. 08. 10.

Napište vlastní komentář k příspěvku

Text komentáře *
Vaše jméno *
Příjmení českého prezidenta v roce 2010? *
Všechny položky označené * jsou povinné pro zadání komentáře.

Komentáře k příspěvku

23. 09. 2010 | @ndra=)

Není za co děkovat :), to né já, to Bůh ;), já jsem jen pouhý zprostředkovatel :).

23. 09. 2010 | Blanka Fojtů

Ondro, moc Ti děkuji za toto svědectví. Oživuje vzpomínky na to, co jsme od Boha přijali a dává mi uvědomit si, co dostáváme každý den. Každý z nás, mě nevyjímaje, totiž po čase poněkud ochabuje ve víře. V ruchu všedních dní nevidíme už tak zřetelně, jak Pán působí v našich životech. Když ale někdo vyjde ven s takovým zážitkem, s takovou konkrétní zkušeností o působení Boha skrze Ducha svatého, je to veliké občerstvení pro mé vnitřní já a také impuls k vděčnému chválení našeho Stvořitele.

09. 09. 2010 | Pajka

Ondra dí pravdu. Byli jsme v šoku. Hodně mi to připomnělo, jak je ve Skutcích na začátku, že se strhl huhot z nebe, prudký vichr atd. A to důležité Pán mění v našem nitru.


Tato stránka byla aktualizována 23/07/2016 v 09:26.
Zpět nahoru