Horní sbor Vsetín


Květen

Po Út St Čt So Ne
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
2019

Verš na dnešní den

Biblický citát na dnešní den
Duch svatý vás naučí všemu. (Jan 14,26)

Výběr z fotogalerie

FotoGalerie

Poslední příspěvky

Pohádkový les 2019
Pohádkový les 2019

Vstupte s námi do pohádkového lesa dne 9. 6. 2019 mezi 14.30–15.30 hodinou....

Loutkové představení na noci kostelů 2019
Loutkové představení na noci kostelů 2019

Křesťanské loutkové divadlo Líza a spol. Vás srdečně zve na představení pro...

TEMPLFEST 2019
TEMPLFEST 2019

VIII. ročník festivalu židovsko - křesťanské kultury a dialogu. Templfest j...

Postní kalendář
Postní kalendář

Milí přátelé v Kristu, také vám připadá, že období před Velikonocemi je da...

Polární výprava Skaličí 2019
Polární výprava Skaličí 2019

Polárníci v počtu 13 dětí, 4 vedoucí a kuchařka (+ její pomocník) si užili ...

Hravá rodinná neděle
Hravá rodinná neděle

Ahoj, zveme Vás na herní odpoledne 6. 1. 2018 u nás ve sborovém domě Horníh...

Společný silvestr na faře 2018/2019
Přednáška P. Hoška: Stoletá církev
Mikulášské kutění 2018
Mikulášské kutění 2018

ak je za námi další povedené odpoledne s dětmi, jejich rodiči, pomocníky, č...

Mikuláš
Mikuláš

Ahoj, zveme tě opět po roce na setkání s kamarády, společné povídaní, vyráb...

Vyhledat na stránkách

Loading

Drobečková navigace


Stojí za přečtení

Není větr, jako větr! Svědectví Ondry Mikuše z Campfestu

Není větr, jako větr! Svědectví Ondry Mikuše z Campfestu

 

O letošních prázdninách jsme byli s mládeží na Slovensku a prvním cílem naší cesty byl Campfest, což je křesťanský hudební festival. Celé mě to nadchlo a oslovilo a když zrovna nehrála nikde žádná dobrá hudba a nebo se mi nechtělo jít poslouchat ani tu špatnou :), tak jsem si zašel na nějaké semináře, které probíhaly skoro pořád jako alternativní program a teď vám řeknu jedno svědectví co jsem na jednom takovém programu zažil.

 

Zrovna jsem si četl program a díval jsem se co se teď bude dít zajímavého, když jsem uviděl seminář na téma: "Dobrorečenie a úskalia prorokov" neboli česky: "Žehnání a úskalí proroků". Řekl jsem si, že to zní hodně zajímavě a že tam půjdu. Nakonec se mnou šly i Pajka s Noemi. Fakt jsem byl zvědavý co to bude, vždyť je to opravdu zajímavé téma. Došli jsme tam a sedli si do první řady. Stáli tam dva přednášející, jeden z nich byl Miro Tóth a ten druhý nevím jak se jmenoval. Program trval asi hodinu,, přesně to už nevím, no a pak ke konci se ten první začal modlit, ale modlil se v jazycích. Bylo to poprvé, co jsem slyšel modlení se v jazycích a teda bylo to hodně silné a byl jsem přímo v úžasu.

 

Miro se začal modlit za to, ať na nás Pán vyleje svého Ducha svatého a ať nám dá své dary. Když se začal modlit, tak v tu ránu se zvedl takový strašný větr, že to nebylo možné. Stan, ve kterém jsme byli, byl poměrně velký a bylo v něm tak 70 lidí. Ten větr s tím stanem ale házel tak, jako by vůbec nebyl zakolíkovaný v zemi. Kdyby si organizátoři neobstoupili stan zevnitř a nedrželi kůly, tak by ho to určitě odneslo. Po celou tu dobu se Miro modlil a teprve až modlitbu ukončil, tak po chvíli ustal i větr.

 

Nyní se opět začal modlit ten druhý, ale ne v jazycích, ale teď už normálně a modlil se za to, aby z nás smyl Pán naše hříchy a aby nás od nich očistil. Když se začal modlit, tak opět začalo, ale tentokrát ne fučet, ale pršet. Stan byl za chvíli plný vody a skoro jsme mohli ven vyplavat, fakt mrtě pršelo a bylo jedno, že jsme byli vevnitř, voda si našla cestu. Opravdu vytrvale pršelo a neustávalo to. Když ale ukončil modlitbu, tak opět po chvíli pršet přestalo.

 

Byl jsem z toho úplně mimo, abych tak řekl a Pajka a Noemi to samé. Po chvíli jsme ze stanu odešli a šli jsme do našich stanů kde jsme přespávali po dobu pobytu na Campfestu.

 

Takový větr a déšť jsem nikdy nezažil! Ne že bych ještě nikdy nezažil vetší, ale jak vím jistě došlo, tentokrát to nebyl větr a déšť :).

 

Ondřej Mikuš

Autor dne 25. 08. 10.

Napište vlastní komentář k příspěvku

Text komentáře *
Vaše jméno *
Příjmení českého prezidenta v roce 2010? *
Všechny položky označené * jsou povinné pro zadání komentáře.

Komentáře k příspěvku

23. 09. 2010 | @ndra=)

Není za co děkovat :), to né já, to Bůh ;), já jsem jen pouhý zprostředkovatel :).

23. 09. 2010 | Blanka Fojtů

Ondro, moc Ti děkuji za toto svědectví. Oživuje vzpomínky na to, co jsme od Boha přijali a dává mi uvědomit si, co dostáváme každý den. Každý z nás, mě nevyjímaje, totiž po čase poněkud ochabuje ve víře. V ruchu všedních dní nevidíme už tak zřetelně, jak Pán působí v našich životech. Když ale někdo vyjde ven s takovým zážitkem, s takovou konkrétní zkušeností o působení Boha skrze Ducha svatého, je to veliké občerstvení pro mé vnitřní já a také impuls k vděčnému chválení našeho Stvořitele.

09. 09. 2010 | Pajka

Ondra dí pravdu. Byli jsme v šoku. Hodně mi to připomnělo, jak je ve Skutcích na začátku, že se strhl huhot z nebe, prudký vichr atd. A to důležité Pán mění v našem nitru.


Tato stránka byla aktualizována 23/07/2016 v 09:26.
Zpět nahoru