Horní sbor Vsetín


Květen

Po Út St Čt So Ne
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
2019

Verš na dnešní den

Biblický citát na dnešní den
Duch svatý vás naučí všemu. (Jan 14,26)

Výběr z fotogalerie

FotoGalerie

Poslední příspěvky

Pohádkový les 2019
Pohádkový les 2019

Vstupte s námi do pohádkového lesa dne 9. 6. 2019 mezi 14.30–15.30 hodinou....

Loutkové představení na noci kostelů 2019
Loutkové představení na noci kostelů 2019

Křesťanské loutkové divadlo Líza a spol. Vás srdečně zve na představení pro...

TEMPLFEST 2019
TEMPLFEST 2019

VIII. ročník festivalu židovsko - křesťanské kultury a dialogu. Templfest j...

Postní kalendář
Postní kalendář

Milí přátelé v Kristu, také vám připadá, že období před Velikonocemi je da...

Polární výprava Skaličí 2019
Polární výprava Skaličí 2019

Polárníci v počtu 13 dětí, 4 vedoucí a kuchařka (+ její pomocník) si užili ...

Hravá rodinná neděle
Hravá rodinná neděle

Ahoj, zveme Vás na herní odpoledne 6. 1. 2018 u nás ve sborovém domě Horníh...

Společný silvestr na faře 2018/2019
Přednáška P. Hoška: Stoletá církev
Mikulášské kutění 2018
Mikulášské kutění 2018

ak je za námi další povedené odpoledne s dětmi, jejich rodiči, pomocníky, č...

Mikuláš
Mikuláš

Ahoj, zveme tě opět po roce na setkání s kamarády, společné povídaní, vyráb...

Vyhledat na stránkách

Loading

Drobečková navigace


Stojí za přečtení

Probuzení z Ducha Božího

Probuzení z Ducha Božího

S blížícím se začátkem školního roku se blíží i začátek Fusionu. Vnímám to i jako nový začátek pro mládež. Spousta lidí v našem sboru má obavy, že mládež není na Fusion a hlavně na příchod nových lidí připravena. Přiznám se, že tyto prázdniny jsem začal mít obavy taky. Nejvíce k tomu právě přispěli aktivity, které se přes léto uskutečnili. Ne že by byla chyba v aktivitách, ikdyž chyba se najde vždycky, ale spíš mě znervózňuje nesoudružnost skupiny a neochota dělat věci pro druhé.


Můžeme si to všecko demonstrovat na bourání tábora. Tím, že se staví a bourá tábor, sloužíme ostatním. Tím, že se skupinka vyvolených odebere na Krošenk se neslouží nikomu. Která akce nese větší ovoce pro Boží království? Vždycky ta, která je pro druhé. Konec konců mi samotná akce Krošenk ani nevadí. Vadí mně, že se jí dala přednost před bouráním tábora. V době kdy se bude rozjíždět pro naši mládež tak důležitý projekt (z pohledu evangelizace) jako je Fusion je potřeba aby skupina mladých byla jednotná a ochotna tu být pro druhé a aby tomu vše podřídila. Jinak snaha a pomoc s Fusionem od starších ze sboru bude zbytečná. Kam půjdou ti mladí, když mládež bude stát za nic? Když mládež bude kritizovat a jenom kritizovat (častý jev na letošním dorostovém táboře) a sama nic pro zlepšení věcí neudělá? Proč čekáme, až se změní Ti druzí a my se neměníme? Proč?


Opravdu si myslím, že je potřeba změnit myšlení a naladit se na jinou vlnu. Taky je třeba změnit mládež. Už nedělat akce pro sebe, pro růst mládeže, zrušit krošenky (oficiální i neoficiální). Někdy mě přijdou naše pobyty, programy a aktivity úplně zbytečné. Zabereme tím tolik času a energie a výsledek je, že lidi odcházejí z mládeže, dokonce i od víry. Je třeba změnit strategii a zaměřit své společné úsilí jinde. Je třeba dělat akce pro druhé. Zajít po zkouškách fusionu za děckama a budovat kontakty a vztahy, dělat pro ně krošenky a letní akci, dělat pro ně skupinky, kdy se budou oni ptát a my odpovídat. Prostě těmto věcem dávat prioritu. Nesmí se stát, že si uděláme svůj krošenk a pak řekneme, že na fusion, už nemáme čas. S takovým přístupem nic neroste. Rozhodující je správný postoj a motivace, prostě co se líbí Pánu Bohu. Boží království roste, když se dělají věci pro druhé, když se dělají věci pro sebe, tak roste maximálně naše ego.


Znovu tady připomenu poslední dvě myšlenky. První je z misijního výjezdu po Německu kde jsem byl s Pajkou a zní: „Neděláme mládež pro sebe, ale pro druhé!" Druhá je od Daniela Fajfra publikována v Životě víry: „Když jsem přišel do našeho sboru, bylo tam sedm mládežníků. Přestali jsme si dělat programy pro sebe a začali jsme dělat seznamy spolužáků, za které jsme se modlili. Měli jsme modlitební seznamy a modlitební chvilky, měli jsme evangelizační programy a všechno se točilo kolem touhy po obrácení našich spolužáků. To trvalo bez viditelnějších výsledků asi sedm let. Pak se obrátila jedna klíčová dívka, která na sebe nabalila desítky lidí. Utrhla se lavina a potom během čtyř let nás bylo ze sedmi mládežníků na padesát, šedesát. To bylo probuzení z Ducha Božího." Tyto dvě myšlenky si vytiskni, nalep nad postel a při každém ulehání a vstávání si je čti, ať se Ti dostanou pod kůži.


Závěrem jak říká Ondra: „Doufám, že se ta mládež v dalších letech nezmrví." Pán nám dal Fusion jako velkou příležitost.

 

Pavel Kotrla (Kobla)

Autor Jarek Kotrla dne 26. 08. 10.

Napište vlastní komentář k příspěvku

Text komentáře *
Vaše jméno *
Příjmení českého prezidenta v roce 2010? *
Všechny položky označené * jsou povinné pro zadání komentáře.

Komentáře k příspěvku

24. 08. 2010 | Pajka

Koblo, jsem vděčná za tvůj příspěvek. Rozhodně provokuje k tomu přemýšlet o naší službě, jejích motivech a cílech. Věřím, že náš sbor a každý z nás v něm máme od Pána velkou výzvu - záměr aby Bůh mohl změnit životy lidí, které my známe. "Ustanovil jsem tě, abys byl světlem pohanům a všem lidem až na sám konec země." Už teď Bůh pracuje v děckách, které budou chodit do Fusionu. Buďme ready být jim svědectvím tím, jak žijeme s Bohem. Fusion je pro nás obrovská příležitost, jak se připojit do Božího jednání v akci. Asi za týden bude modlitebí skupka za Fusion - ještě vás pozvu. Budu s vámi počítat.

19. 08. 2010 | @ndra=)

Rad bych šel na letošní bourání tábora a také to bylo v plánu, ale mamka měla jinačí plán a ten můj zrušila, takže to, že jsem nešel bořit nemá s krošem nic společného. Jinak s tebou souhlasím a budu rád, když takto mládež dopadne, ale přijde mi zbytečné tu psát to o tom, že mládež má být pro druhé, všichni to víme, jelikož už jsme o tom na mládeži hovořili a teď je to už jen na výboru směřovat mládež tímto směrem. Já rád pomáhám druhým a budu rád, když bude mládež pro druhé, ale je potřeba začít činit a né jen mluvit o tom. Tvá druhá myšlenka je dobrá, jé osobně se teda za mé spolužáky vytrvale modlívám a jestli to tak někdo nedělá, tak je to smutné a můžeme klidně vytvořit modlitební seznam :).


Tato stránka byla aktualizována 23/07/2016 v 09:26.
Zpět nahoru