Horní sbor Vsetín


Leden

Po Út St Čt So Ne
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031
2019

Verš na dnešní den

Biblický citát na dnešní den
Tvůj zákon je v mém nitru. (Žl 40,9)

Máte dotaz?

Pavel Kotrla

Výběr z fotogalerie

FotoGalerie

Poslední příspěvky

Hravá rodinná neděle
Hravá rodinná neděle

Ahoj, zveme Vás na herní odpoledne 6. 1. 2018 u nás ve sborovém domě Horníh...

Společný silvestr na faře 2018/2019
Přednáška P. Hoška: Stoletá církev
Mikulášské kutění 2018
Mikulášské kutění 2018

ak je za námi další povedené odpoledne s dětmi, jejich rodiči, pomocníky, č...

Mikuláš
Mikuláš

Ahoj, zveme tě opět po roce na setkání s kamarády, společné povídaní, vyráb...

Kdo uteče, vyhraje?
Kdo uteče, vyhraje?

Je to už pár let zpět, co v našem sboru vznikly, z touhy po dalším než jen ...

Artko – Festival UNITED 2018
Artko – Festival UNITED 2018

Zajímá tě hudba, tanec, malba a další umění v církvi nebo mimo ni? Pak práv...

Rozloučení s bratrem Smetanou
Rozloučení s bratrem Smetanou

Vážení a milí, posíláme dodatečné sdělení pro ty, kdo nebyli osobně přítom...

Večerní kostel
Večerní kostel

Zveme vás na večerní kostel od 17.45 do 19.15...

Potáborové setkání větších i menších dětí v Liptáte
Potáborové setkání větších i menších dětí v Liptáte

Potáborové setkání větších i menších dětí se uskutečnilo v Liptáte 28.–30. ...

Vyhledat na stránkách

Loading

Drobečková navigace


Mládež – eMko

Jak zapojit mládež do Fusion?

Jak zapojit mládež do Fusion?

Bavili jsme se na téma, jak nejlépe a nejefektivněji zapojit celou mládež?
Celé by se to dalo shrnout takto:


- Nejdůležitější a hlavně prvotní krok je budování vztahů přes osobní kontakt. To znamená chodit a chodit na zkoušky a na akce fusionu a zajímat se o děcka a být tam pro ně. Nemůžeme čekat, že oni přijdou hned do mládeže, my musíme jít za nimi.


- Diskuze na začátku byla vyvolána za účelem uvědomění si našich potřeb a zklamaní ohledně mládeže z dřívějška, ale taky našich dobrých zkušeností a rozhodujících bodů (jak už pozitivních nebo negativních) v životě víry, s kterými měla taky mládež co dočinění. To nám může v budoucnosti pomoci podchytit některé nedostatky a posloužit k vybudování zdravé a otevřené komunity.


- Taky zazněla dobrá myšlenka, která kladla důraz při zavádění změn v mládeži ne na potřeby stávajících mládežníků, ale na potřeby nově příchozích. Prostě je dobré si vždy položit otázku, do jakého prostředí chci daného člověka pozvat? Co ho nejvíc osloví?


- Na školení fusionu (kterého jsem se v našem sboru zúčastnil) mě osobně velice oslovilo, to jakým stylem a formou probíhají zkoušky fusionu. Opravdu je to koncipované tak, aby to mladé bavilo. Když jsem si to srovnal se schůzkami mládeže, tak jsem se neubránil pocitu, že přijít na mládež by mohlo být pro fusionáky šokem. Prostě nemáme tam datáč s fotkami a pozvánkami, interaktivní a diskutující programy, občerstevnení, družbiče, atd.


- A taky je důležité s jakým cílem se schůzky fusionu dělají a to že program je pouhou cestou k cíli, ne cílem samotným. Studenti uvidí Krista skrze nás a skrze komunitu, kterou Kristus pomůže vybudovat.


- Dále je důležité komunikovat přes Facebook (existuje fusion skupina) a mít a budovat živý sborový web.


- Taky si myslím, že páteční mládež byla příliš dlouhá, pak fakt není času na neformální pokec. Chtělo by to všecko razantně zkrátit a opravdu začínat včas.


- Na konec jsme si každý zodpověděli otázku, s čím je každý sám za sebe do projektu Fusion ochoten přispívat? Tak to snad nezůstane jenom u slov, ale promění se v činy. Pán nám s tím pomáhej!

Pavel

Autor Pavel Kotrla dne 14. 09. 10.

Napište vlastní komentář k příspěvku

Text komentáře *
Vaše jméno *
Příjmení českého prezidenta v roce 2010? *
Všechny položky označené * jsou povinné pro zadání komentáře.

Komentáře k příspěvku

27. 09. 2010 | Pajka

Pavle, díky za shrnutí. Mám radost z proběhnuvší diskuse. Jsem zvědavá, co vše bude Pán skrz FUSION dělat.

22. 09. 2010 | Ivan

Omlouvám se za šotka ve svém příspěvku.Kdo jej objeví, četl pozorně ! (místo slova "musíme" je tam špatně slovo: nemusíme.)

22. 09. 2010 | Ivan

Ač již pár let svým věkem nepatřím mezi mládež, dovolím si připojit pár myšlenek. Předně je velmi povzbuzující číst řádky jako jsou ty předchozí.Totiž, že někdo přemýšlí a trápí se jak zapojit mladé do díla na Boží vinici.Bývá totiž obvyklé, že se mladí jeví jen jako nezodpovědní, jako ti co se chtějí jen bavit a nic víc.Nesmíme ovšem ukvapeně soudit.Navíc důležitější věcí, než jak nás vidí lidé je, jaká je skutečnost.Jaká je pravda. Na zábavě mladých pochopitelně není nic špatného.Ba naopak.Smích, legrace a hravost je dar.Ovšem nesmí zůstat jen u toho.Pokud bereme vážně své vykročení na tu "úzkou cestu", musíme počítat, že má hlubší smysl než jen vlastní sebeuspokojení. Vzpomínám co mě samotného,před lety, přivedlo ke Kristu.Budou se možná mnozí divit, ale byla to právě mládež.Byly to čisté a nádherné vztahy které v ní převažovaly.Vůbec jsem nedokázal pochopit odkud se takoví lidé vzali.Upřímní, radostní se zájmem o druhého.Někdy možná vyhlížíme veliké věci a ztrácí se nám podstata.Mě pod kříž nepřivedly bouřlivé výzvy, zázraky ani silné prožitky z různých akcí(nic proti nim !).Byly to čisté lidské vztahy. Pokud chceme, abychom byť jediné duši napomohli najít spásu,nemusíme se vážně zamýšlet oč nám vlastně jde a jak toho dosáhnout.Proto prosím čtenáře těchto řádků, aby pochopili,že si jaksi nechci jen zamoralizovat. Ne.Jde mi o povzbuzení a posilu.Že to co píše Pavel (a co vnímá jistě i spousta dalších z řad mládeže)má hlavu a patu.Pokud jdeme za Kristem, tak tu jsme pro druhé. Jen tak budeme užiteční. Závěrem snad jen tolik, že má vlastní zkušenost(a všech kdo to prožili podobně)je,že právě ve službě druhým člověk zažije to pravé požehnání.Je to takové zvláštní tajemství. Čím více dáváme, tím více také můžeme přijímat.Mějme odvahu (uprostře nevěřících)nejít s davem.Být jiní.Vždyť nakonec je to přeci úžasná výsada ! Přeji mládeži - a modlím se za to - aby našla svou cestu ! A my starší kéž jsme jim příkladem.

14. 09. 2010 | @ndra=)

Pán Nám pomůže :)


Tato stránka byla aktualizována 22/07/2016 v 21:45.
Zpět nahoru