Horní sbor Vsetín


Srpen

Po Út St Čt So Ne
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
2018

Verš na dnešní den

Biblický citát na dnešní den
Co Bůh spojil, člověk nerozlučuj! (Mt 19,12)

Máte dotaz?

Pavel Kotrla

Výběr z fotogalerie

FotoGalerie

Poslední příspěvky

KRÁL DAVID – Nivka 2018
KRÁL DAVID – Nivka 2018

V termínu 9. 7.–13. 7. 2018 se letos konal malý tábor pro děti od 6 do 10 l...

Program United 2018
Program United 2018

Program United 2018 ke stažení...

Zpráva z pohádkového lesa
Zpráva z pohádkového lesa

Dne 3.6.2018 se uskutečnil pohádkový les. Jako již tradičně jsme čekali do ...

Večerní kostel
Večerní kostel

Zveme vás na večerní kostel 17. 6. 2018 od 17.45 do...

Maňáskové představení
Maňáskové představení

Janka a drak Kruťák...

Pohádkový les 2018
Pohádkový les 2018

Vstupte s námi do pohádkového lesa dne 3. 6. 2017 mezi 14.30–15.30 hodinou....

Malý tábor na Krošenku
Malý tábor na Krošenku

Dne 30. 4. se uskutečnil seznamovací výlet dětí, které se letos chystají na...

Před táborový Výlet
Před táborový Výlet

V sobotu 26. 5. 2018 vyrazíme na výlet, na který srdečně zveme všechny děti...

Zapojte se do Fusionu
Zapojte se do Fusionu

Konkrétní informace o Fusionu, jak je možné se zapojit....

Příjemné s užitečným
Příjemné s užitečným

Řekněte. Nezní to úžasně pozitivně? A nemyslím teď pouze ta dvě přídavná jm...

Vyhledat na stránkách

Loading

Drobečková navigace


Mládež – eMko

Probuzení z Ducha Božího

Probuzení z Ducha Božího

S blížícím se začátkem školního roku se blíží i začátek Fusionu. Vnímám to i jako nový začátek pro mládež. Spousta lidí v našem sboru má obavy, že mládež není na Fusion a hlavně na příchod nových lidí připravena. Přiznám se, že tyto prázdniny jsem začal mít obavy taky. Nejvíce k tomu právě přispěli aktivity, které se přes léto uskutečnili. Ne že by byla chyba v aktivitách, ikdyž chyba se najde vždycky, ale spíš mě znervózňuje nesoudružnost skupiny a neochota dělat věci pro druhé.


Můžeme si to všecko demonstrovat na bourání tábora. Tím, že se staví a bourá tábor, sloužíme ostatním. Tím, že se skupinka vyvolených odebere na Krošenk se neslouží nikomu. Která akce nese větší ovoce pro Boží království? Vždycky ta, která je pro druhé. Konec konců mi samotná akce Krošenk ani nevadí. Vadí mně, že se jí dala přednost před bouráním tábora. V době kdy se bude rozjíždět pro naši mládež tak důležitý projekt (z pohledu evangelizace) jako je Fusion je potřeba aby skupina mladých byla jednotná a ochotna tu být pro druhé a aby tomu vše podřídila. Jinak snaha a pomoc s Fusionem od starších ze sboru bude zbytečná. Kam půjdou ti mladí, když mládež bude stát za nic? Když mládež bude kritizovat a jenom kritizovat (častý jev na letošním dorostovém táboře) a sama nic pro zlepšení věcí neudělá? Proč čekáme, až se změní Ti druzí a my se neměníme? Proč?


Opravdu si myslím, že je potřeba změnit myšlení a naladit se na jinou vlnu. Taky je třeba změnit mládež. Už nedělat akce pro sebe, pro růst mládeže, zrušit krošenky (oficiální i neoficiální). Někdy mě přijdou naše pobyty, programy a aktivity úplně zbytečné. Zabereme tím tolik času a energie a výsledek je, že lidi odcházejí z mládeže, dokonce i od víry. Je třeba změnit strategii a zaměřit své společné úsilí jinde. Je třeba dělat akce pro druhé. Zajít po zkouškách fusionu za děckama a budovat kontakty a vztahy, dělat pro ně krošenky a letní akci, dělat pro ně skupinky, kdy se budou oni ptát a my odpovídat. Prostě těmto věcem dávat prioritu. Nesmí se stát, že si uděláme svůj krošenk a pak řekneme, že na fusion, už nemáme čas. S takovým přístupem nic neroste. Rozhodující je správný postoj a motivace, prostě co se líbí Pánu Bohu. Boží království roste, když se dělají věci pro druhé, když se dělají věci pro sebe, tak roste maximálně naše ego.


Znovu tady připomenu poslední dvě myšlenky. První je z misijního výjezdu po Německu kde jsem byl s Pajkou a zní: „Neděláme mládež pro sebe, ale pro druhé!" Druhá je od Daniela Fajfra publikována v Životě víry: „Když jsem přišel do našeho sboru, bylo tam sedm mládežníků. Přestali jsme si dělat programy pro sebe a začali jsme dělat seznamy spolužáků, za které jsme se modlili. Měli jsme modlitební seznamy a modlitební chvilky, měli jsme evangelizační programy a všechno se točilo kolem touhy po obrácení našich spolužáků. To trvalo bez viditelnějších výsledků asi sedm let. Pak se obrátila jedna klíčová dívka, která na sebe nabalila desítky lidí. Utrhla se lavina a potom během čtyř let nás bylo ze sedmi mládežníků na padesát, šedesát. To bylo probuzení z Ducha Božího." Tyto dvě myšlenky si vytiskni, nalep nad postel a při každém ulehání a vstávání si je čti, ať se Ti dostanou pod kůži.


Závěrem jak říká Ondra: „Doufám, že se ta mládež v dalších letech nezmrví." Pán nám dal Fusion jako velkou příležitost.

 

Pavel Kotrla (Kobla)

Autor Jarek Kotrla dne 26. 08. 10.

Napište vlastní komentář k příspěvku

Text komentáře *
Vaše jméno *
Příjmení českého prezidenta v roce 2010? *
Všechny položky označené * jsou povinné pro zadání komentáře.

Komentáře k příspěvku

24. 08. 2010 | Pajka

Koblo, jsem vděčná za tvůj příspěvek. Rozhodně provokuje k tomu přemýšlet o naší službě, jejích motivech a cílech. Věřím, že náš sbor a každý z nás v něm máme od Pána velkou výzvu - záměr aby Bůh mohl změnit životy lidí, které my známe. "Ustanovil jsem tě, abys byl světlem pohanům a všem lidem až na sám konec země." Už teď Bůh pracuje v děckách, které budou chodit do Fusionu. Buďme ready být jim svědectvím tím, jak žijeme s Bohem. Fusion je pro nás obrovská příležitost, jak se připojit do Božího jednání v akci. Asi za týden bude modlitebí skupka za Fusion - ještě vás pozvu. Budu s vámi počítat.

19. 08. 2010 | @ndra=)

Rad bych šel na letošní bourání tábora a také to bylo v plánu, ale mamka měla jinačí plán a ten můj zrušila, takže to, že jsem nešel bořit nemá s krošem nic společného. Jinak s tebou souhlasím a budu rád, když takto mládež dopadne, ale přijde mi zbytečné tu psát to o tom, že mládež má být pro druhé, všichni to víme, jelikož už jsme o tom na mládeži hovořili a teď je to už jen na výboru směřovat mládež tímto směrem. Já rád pomáhám druhým a budu rád, když bude mládež pro druhé, ale je potřeba začít činit a né jen mluvit o tom. Tvá druhá myšlenka je dobrá, jé osobně se teda za mé spolužáky vytrvale modlívám a jestli to tak někdo nedělá, tak je to smutné a můžeme klidně vytvořit modlitební seznam :).


Tato stránka byla aktualizována 22/07/2016 v 21:45.
Zpět nahoru