Horní sbor Vsetín


Srpen

Po Út St Čt So Ne
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
2018

Verš na dnešní den

Biblický citát na dnešní den
Co Bůh spojil, člověk nerozlučuj! (Mt 19,12)

Máte dotaz?

Pavel Kotrla

Výběr z fotogalerie

FotoGalerie

Poslední příspěvky

KRÁL DAVID – Nivka 2018
KRÁL DAVID – Nivka 2018

V termínu 9. 7.–13. 7. 2018 se letos konal malý tábor pro děti od 6 do 10 l...

Program United 2018
Program United 2018

Program United 2018 ke stažení...

Zpráva z pohádkového lesa
Zpráva z pohádkového lesa

Dne 3.6.2018 se uskutečnil pohádkový les. Jako již tradičně jsme čekali do ...

Večerní kostel
Večerní kostel

Zveme vás na večerní kostel 17. 6. 2018 od 17.45 do...

Maňáskové představení
Maňáskové představení

Janka a drak Kruťák...

Pohádkový les 2018
Pohádkový les 2018

Vstupte s námi do pohádkového lesa dne 3. 6. 2017 mezi 14.30–15.30 hodinou....

Malý tábor na Krošenku
Malý tábor na Krošenku

Dne 30. 4. se uskutečnil seznamovací výlet dětí, které se letos chystají na...

Před táborový Výlet
Před táborový Výlet

V sobotu 26. 5. 2018 vyrazíme na výlet, na který srdečně zveme všechny děti...

Zapojte se do Fusionu
Zapojte se do Fusionu

Konkrétní informace o Fusionu, jak je možné se zapojit....

Příjemné s užitečným
Příjemné s užitečným

Řekněte. Nezní to úžasně pozitivně? A nemyslím teď pouze ta dvě přídavná jm...

Vyhledat na stránkách

Loading

Drobečková navigace


Mládež – eMko

Zážitek nemusí být příjemný, hlavně, že je silný!

Zážitek nemusí být příjemný, hlavně, že je silný!

Chci se s vámi podělit o zážitky z bourání tábora. Než přejdeme k těm zážitkům, tak na úvod připomenu některá fakta:
- Když se tábor postaví (začátek prázdnin), musí se zbourat.
- Tábor se bourá ke konci prázdnin.
- Na starosti to má vše Luďa s Ríšou.


Tyto fakta by měli stačit k utřídění si základních informací a pomoci si uvědomit, že bourání tábora není nic nového, nečekaného a nepotřebného. Tyto fakta mohou taky pomoci při orientaci v čase a v ujasnění si toho kdo to má vše na starosti. Kdyby byla potřeba se zeptat na některé upřesňující, organizační nebo podrobnější informace.


Další fakta jsou tyto:
- Vždy je potřeba hodně lidí.
- I letos se o bourání tábora mluvilo, dokonce se i zvalo (na dorostovém táboře, 2x na mládežnické akci, v kostele, a jinak).
- Práce je dost i pro cérky.
- Čím víc lidí, tím je rychleji práce udělaná.
- Luďa s Ríšou jsou stejně borci, že si to vše berou na starost!

 

A teď k těm zážitkům. V neděli po kostele to vše začalo. Zjistil jsem, že jsme na bourání tábora 4, z toho 2 společensky unaveni ze svatby, která se konala předchozí den. Začal jsem si tedy pro sebe vyhodnocovat následující situaci. Je nás málo, na svatbě se to přepísklo a ty přechody z jedné akce na druhou nejsou dobré (zvlášť takové), počasí taky nevypadá kdoví jak, někteří mládežníci odjíždí na krošenk, jíní prostě pomoct nejedou, ale zase jedou lidi, které by člověk nečekal (Ivan, Jarek Hrubo, Kneblovi) jak Ti se to dověděli? Asi je pozvali, že? Je problém s dopravou. S Ríšou a s Luďou jsem ještě nezažil akci, při které bych nezatměl. A to nás je ještě tak málo. No nic jdu do toho, bude akce!


Nakonec se nás nasbíralo ještě víc, takže na tábořišti se nás sešlo kolem 10. Hasiči, kteří tábor hlídali přes noc, už sklidili rošty, uklidili ohniště, a přichystali ještě pár dalších věcí. Říkám si pro sebe, že to je vcelku dobře z organizované a domluvené. Ale vyskytují se i další komplikace. Nejsou klíče od skladu a budou až zítra, protože jsou předním zaparkované auta a dnes je už nikdo neodstaví. Tak nevadí, říkám si, zítra se to dožene. Tak jsme v tu neděli udělali, co šlo a na pondělí (pracovní den) nás jenom čekalo opravení splávku u tůňky a odvoz všech věcí do skladu. Problém byl v tom, že jsme tam přes noc zůstali 3 a další 2 měli dojet ráno.


Pondělí zkrátím. Prostě jsme nestíhali, bylo nás málo a počasí taky zrovna moc nepřálo, takže jsem dojel s Luďou dom až o půl druhé v noci! A řeknu vám, to už jsem ani nebyl nasraný. To bylo na tom všem to nejzajímavější. Už od té nedělo, to ve mně všecko vřelo, protože se toho moc nedařilo. Vidina pondělní skoro sebevraždy (dělaní splavu v 5 lidech) mě taky nenechávala klidným. A pondělní nestíhačka a složitá organizace mě během dopoledne vytočili tak, že jsem už měl skoro sbaleno a odcházel pěšky přes kopce dom. Po pár odpoledních dešťových přeháňkách jsem se už pomalu začal házet do pohody a večer v 8, když jsem ještě veděl, že máme před sebou minimálně 3 hodiny práce (nakonec to byly 5 a půl hodiny práce) jsem se úplně uklidnil a s Luďou jsem to vcelku v dobré náladě dokončil.


Viděl jsem v tom celém pocitovém procesu Boží působení. Situace se postupně víc a víc zhoršovala a moje nálada se od rozhodujícího bodu zlepšovala a zlepšovala. Což mě velice povzbudilo. Protože na druhý den, když jsem se probudil (ať slunce nezapadá nad vaším hněvem), jsem se probouzel s pocitem dobře vykonané práce, bez známek naštvanosti a s jistotou, že bouraní tábora, má smysl. Proč? Protože tím sloužím druhým a to mi přináší v životě největší radost! Ale taky tam byl pocit nejistoty, jestli ještě někdy nějaké bourání tábora bude? Protože jak jsme si s Luďou o půl druhé v noci říkali: „ Sice jsme zatměli pokaždé, ale tak, jak dnes, jsme ještě nezatměli a to nám za to nestojí!" Proto příště přijďte pomoct taky!

Pavel Kotrla

Autor dne 18. 08. 10.

Napište vlastní komentář k příspěvku

Text komentáře *
Vaše jméno *
Příjmení českého prezidenta v roce 2010? *
Všechny položky označené * jsou povinné pro zadání komentáře.

Komentáře k příspěvku

12. 09. 2010 | Makyčová

S Ríšou a s Luďou jsem ještě nezažil akci, při které bych nezatměl. ...a proč? Je pravda, že se našla práce i pro holky a pajdavky. (aspoń na chvíli jsem se účastnila)

24. 08. 2010 | Pajka

Je mi líto, že jsem tentokrát bourat nejela. Asi by to bylo jiné, kdybych měla prázdniny. Děkuji mnohokrát vám, kteří jste do toho šli. Vážím si vaší práce i nasazení.


Tato stránka byla aktualizována 22/07/2016 v 21:45.
Zpět nahoru