Horní sbor Vsetín


Říjen

Po Út St Čt So Ne
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031
2018

Verš na dnešní den

Biblický citát na dnešní den
Chraňte se před každou chamtivostí. (Lk 12,15)

Máte dotaz?

Daniel Fojtů

Výběr z fotogalerie

FotoGalerie

Poslední příspěvky

Kdo uteče, vyhraje?
Kdo uteče, vyhraje?

Je to už pár let zpět, co v našem sboru vznikly, z touhy po dalším než jen ...

Artko – Festival UNITED 2018
Artko – Festival UNITED 2018

Zajímá tě hudba, tanec, malba a další umění v církvi nebo mimo ni? Pak práv...

Rozloučení s bratrem Smetanou
Rozloučení s bratrem Smetanou

Vážení a milí, posíláme dodatečné sdělení pro ty, kdo nebyli osobně přítom...

Večerní kostel
Večerní kostel

Zveme vás na večerní kostel od 17.45 do 19.15...

Potáborové setkání větších i menších dětí v Liptáte
Potáborové setkání větších i menších dětí v Liptáte

Potáborové setkání větších i menších dětí se uskutečnilo v Liptáte 28.–30. ...

Trochu jiná sborová neděle
Trochu jiná sborová neděle

K zahájení školního roku jsme se sešli na shromáždění, které bylo přizpůsob...

KRÁL DAVID – Nivka 2018
KRÁL DAVID – Nivka 2018

V termínu 9. 7.–13. 7. 2018 se letos konal malý tábor pro děti od 6 do 10 l...

Program United 2018
Program United 2018

Program United 2018 ke stažení...

Zpráva z pohádkového lesa
Zpráva z pohádkového lesa

Dne 3.6.2018 se uskutečnil pohádkový les. Jako již tradičně jsme čekali do ...

Maňáskové představení
Maňáskové představení

Janka a drak Kruťák...

Vyhledat na stránkách

Loading

Drobečková navigace


Různé

Nový sborový web spuštěn! Slovo úvodem...

Nový sborový web spuštěn! Slovo úvodem...

V minulých dnech byla dokončena další fáze práce na nových webových stránkách Horního sboru, která nám umožnila je spustit v "ostrém" režimu. Výsledek naší práce máte teď před sebou a já pevně věřím, že poté co se během srpnového zkušebního provozu web odladí a společně vychytáme drobné nedostatky, budou stránky dobrým pomocníkem pro veškerou sborovou práci a také přirozenou možností, jak oslovit lidi mimo náš sbor.

 

Nová podoba stránek s sebou přináší novou, snadno zapamatovatelnou adresu www.hornisbor.cz. Původní adresa http://vsetin-horni.evangnet.cz bude ještě nějaký čas funkční a bude návštěvníky přesměrovávat na adresu novou.

 

Jak jste si mohli všimnout již na úvodní stránce, naše stránky nechtějí být v žádném případě pouhým statickým informačním zdrojem. Naopak! Použitá technologie i vestavené nástroje mají umožnit snadno publikovat na webu každému, kdo chce ostatním něco sdělit. Takže se nelekejte toho, že jsou při spuštění webu mnohé ze stránek "prázdné". Čekají na své příspěvky, možná i na ten Tvůj. Podrobněji o možnostech jak přispívat na web napíšu samostaný příspěvek. Zatím (v srpnu) platí:

Chcete-li zveřejnit příspěvek, zapsat akci do kalendáře nebo cokoli opravit - pošlete mi to mailem na sivek.k@seznam.cz.

 

I když se jistě brzy ve struktuře webu zorientujete sami, dovolím si za tým tvůrců webu krátce okomentovat jednotlivé sekce a uvést, jaký typ informací zde naleznete resp. zde můžete zveřejňovat.

 

Web je rozdělen do sedmi základních oblastí, reprezentovaných na titulní straně odkazy v hlavním horním menu. Jednotlivé položky menu obsahují pododkazy, jejichž názvy, počet i rozložení jsme definovali na základě dlouhé a bohaté diskuse s kazateli, staršími, mnoha členy sboru i nevěřícími. Ukáže-li praxe a vaše připomínky, že je třeba něco přidat, odebrat nebo změnit, není to problém.

Jednotlivé tránky se pak dají rozdělit na "statické" - jejich obsah je dlouhodobě v zásadě neměnný (např. Z historie sboru) a "dynamické" - jejich obsah je založen naprůběžně přidávaných příspěvcích a příp. komentářích k nim (např. Mládež, Ohlášky, Kalendář akcí).

 

Náš sbor

Sekce statických stránek, ve které by měl člen našeho sboru, bratr či sestra přijíždějící na návštěvu i náhodný či cílený návštěvník stránek zjistit, cože byli a jsou ti evangelíci z Horního vsetínského zač, kde je najde, komu a kdy volat pro domluvení svatby apod. Vypíchnout si dovolím poslední odkaz Kontaktujte nás, obsahující v dolní části formulář, po jehož vyplnění se automatick odešle váš text s otázkou či podnětem na sborovou adresu.

 

Setkávání

Sekce, která nabízí všem sborovým aktivitám možnost informovat o svých aktivitách formou vkládaných příspěvků či rozvíjet diskusi k aktuálním otázkám formou komentářů. Úvod tvoří statické informační stránky Bohoslužby a Biblické hodiny, další pododkazy vznikly (a nadále mohou vznikat!) dle zájmu - Mládež, Dorost, Fusion...

 

Život sboru

Ve spolupráci s br. kurátorem se budeme snažit umístit na web vždy nejpozději v pondělí stěžejní informace z nedělních ohlášek (odkaz Ohlášky), které můžete upřesnit či doplnit svými komentáři. Přidávat obecné informační příspěvky můžete průběžně také zde (viz tento text, který je v sekci Informace) resp. jakékoli vlastní články do Články ze sborového života. Odkaz Otázky a odpovědi bude postupně plněn nejčastějšími a nejzajímavějšími podněty (nejen) ze sborové mailové schránky.

 

Kalendář akcí

Pro mnohé aktivní členy sboru nejdůležitější část webu. Navádění akcí do kalendáře je realizováno zvláštním fomulářem, který je dostupný v zabezpečené části webu, přístupné přispěvatelům s administrátorskými právy. "Miniškolení" pro zájemce o tyto pravidelné spolupracovníky při provozu webu uskutečníme v září. Chcete-li ale umístit nějakou akci do kalendáře, pošlete mi informace o ní na adresu sivek.k@seznam.cz.

Kalendář má charakter aplikace umožňující akce třídit a filtrovat dle typů (sborové, církevní, mládežnické). Tato funkce bude ale v průběhu zkušebního provozu fungovat v omezené míře.


Duchovní slovo

Nejen informace a fotky z akcí by měl najít návštěvník našeho webu. Vybraná kázání, která zazněla z naší kazatelny, doporučení na zajímavé duchovní texty, svědectví a modlitby i pravidelné "speciální" internetové kázání v rubrice Slovo na tento měsíc. Prozatím je sekce pod správou kazatelů sboru a není možné do ní přímo přidávat příspěvky. Máte-li ovšem něco k uveřejnění, pošlete nám to mailem.

 

Fotogalerie

Nejpopulárnější část mnohého ze současných webů, fotogalerie, nesmí chybět ani na tom našem. Z kapacitních důvodů i ze zažitých zvyklostí jak na Internetu fotky publikovat, rozhodli jsme se využívat externích fotogalerií typu Rajče, Picassa apod.

Přímo na sborovém webu jsou uloženy ke každé akci 4 kvalitní fotografie (ty se mimochodem generují i na titulní straně webu) a k těm ostatním, uloženým na jiných serverech vás navede příslušný odkaz.

JIž v průběhu tvorby webu se ukázala citelná absence sborového fotografa. Nemá někdo zájem o tuto službu? Zatím, prosím posílejte odkazy na fotky z akcí přímo mně nebo mi je předejte na flashce či CD.

 

Ke stažení

Databáze textových, grafických i multimediálních souborů uložených na našem webu, které si můžete stáhnout na svůj počítač v originálním formátu. Jak napovídají prozatím vytvořené kategorie, rádi bycho zde ukládali různé pozvánky, stará čísla sborového časopisu, audio a videonahrávky apod.

Zde jsou také uloženy soubory, na které se odkazují autoři ve svých příspěvcích na jednotlivých stránkách např. mládežnický comics ve formátu PDF. Pokud se vám soubory neotevírají správně, chybí vám možná v počítači příslušný program.

 

 

Tak to by pro začátek stačilo. Děkuji všem, kteří nezištně pomáhali při přípravě webu a jsou ochotni v tom pokračovat i nadále a věřím, že s Boží pomocí se nám bude dařit spravovat web tak, aby podával dobré svědectví o životě našeho sboru.

 

Karel Sívek (sivek.k@seznam.cz resp. tel. 732 304 219)

 

 

 

Autor Jarek Kotrla dne 03. 08. 10.

Napište vlastní komentář k příspěvku

Text komentáře *
Vaše jméno *
Příjmení českého prezidenta v roce 2010? *
Všechny položky označené * jsou povinné pro zadání komentáře.

Komentáře k příspěvku

04. 08. 2010 | Petra Nováková

Díky za základní info a ať se daří


Tato stránka byla aktualizována 23/07/2016 v 09:26.
Zpět nahoru